Finał Sprzątania Świata 2018 w Lipnie

W dniu 21.09.2018 roku przy stawie na bulwarach Poli Negri miejsce miało uroczyste zakończenie 25 jubileuszowej edycji akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "AKCJA SEGREGACJA", zorganizowanej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Lipnie. Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli naszego miasta.
Podczas finału rozstrzygnięto konkurs na "Największą ilość selektywnie zebranych odpadów". Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, podziękowania oraz dyplomy.
W grupie wiekowej przedszkoli zwyciężył Zespół Przedszkoli Miejskich im. Czesława Janczarskiego w Lipnie, który zebrał 80 kg odpadów. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne „Przedszkole w Parku”, które zebrało 70 kg odpadów, trzecie zaś miejsce należało do Przedszkola Miejskiego nr 3, które zebrało 65 kg odpadów.
W kategorii wiekowej szkół podstawowych ze 120 kilogramami odpadów zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie, która zebrała 80 kg odpadów. Na miejscu trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, która zebrała 40 kg odpadów.
Zwycięstwo w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych przypadło Zespołowi Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie, który zebrał rekordową sumę odpadów – 340 kilogramów. Na drugim miejscu znalazł sie Warsztat Terapii Zajęciowej z wagą 280 kg odpadów a trzecie miejsce w udziale przypadło Liceum Ogólnokształcacemu im. Romualda Traugutta w Lipnie – uczniowie zebrali 220 kg odpadów.
Po raz pierwszy w zorganizowanej akcji udział brał Zespół Szkół Specjalnych, który otrzymał wyróżnienie za zebranie 25 kg odpadów.
W tym roku działalność kończą gimnazja. Z tego tytułu Gimnazjum Prywatne nr 1 im. Jadwigi Jałowiec w Lipnie oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Lipnie otrzymały wyróżnienia specjalne.
Podziękowania za udział w 25 edycji akcji Sprzątania Świata powędrowały do Przedszkola "Klub Malucha", Niepublicznego Przedszkola "Rodzinnego" oraz Przedszkola "Promyczek".
Organizatorzy zagwarantowali także ciepły poczęstunek oraz dobrą zabawę.
Dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich ponownie za rok !