W dniu 17.09.2021 roku przy stawie na bulwarach Poli Negri miejsce miało uroczyste zakończenie 28 edycji akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ", zorganizowanej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Lipnie. Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli naszego miasta.
Podczas finału rozstrzygnięto konkurs na "Największą ilość selektywnie zebranych odpadów". Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, podziękowania oraz dyplomy.
W grupie wiekowej przedszkoli zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, które zebrało 122 kg odpadów. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne „Przedszkole w Parku”, które zebrało 74 kg odpadów, trzecie zaś miejsce należało do Zespołu Przedszkoli Miejskiech nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Lipnie, które zebrało 62 kg odpadów.
W kategorii wiekowej szkół podstawowych ze 104 kilogramami odpadów zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie, która zebrała 62 kg odpadów. Na miejscu trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, która zebrała 26 kg odpadów.
Zwycięstwo w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych przypadło Warsztatowi Terapii Zajęciowej z wagą 122 kg odpadów. Na drugim miejscu znalazł sie Zespół Szkół Specjalnych w Lipnie z wagą 86 kg odpadów a trzecie miejsce przypadło w udziale Liceum Ogólnokształcącemu im. Romualda Traugutta w Lipnie – uczniowie zebrali 42 kilogramy odpadów. Podziękowanie za udział w 28 edycji akcji Sprzątania Świata powędrowały do Zespołu Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie – zebrali 24 kg odpadów.
Po raz pierwszy w zorganizowanej akcji udział brała Lipnowska Ochotnicza Straż Pożarna, która otrzymała wyróżnienie za zebranie 68 kg odpadów.
Każda placówka, która brała udział w akcji otrzymała tablicę edukacyjną pod nazwą „Droga Odpadu“.
Organizatorzy zagwarantowali także ciepły poczęstunek przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz dobrą zabawę zorganizowaną przez reprezentantów Urzędu Miejskiego w Lipnie.
Podziękowania należą się także firmie Virgo Edward Krzemieniecki, Stowarzyszeniu Zielona Lipa oraz mediom, które jak co roku wsparły akcję Sprzątania Świata: Tygodnikowi Lipnowskiemu, Gazecie Pomorskiej, Teraz Lipno, CLI Lipno, Radio Hit oraz Spółdzielni Mieszkaniowej.
Dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich ponownie za rok!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie © 2020. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.