Dwudziesty szósty finał akcji akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy" za nami! Organizatorzy, czyli Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie  Sp. z o.o. i Urząd Miejski w Lipnie zaprosili wszystkich uczestników akcji na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom w dniu 20 września przy stawie na bulwarach Poli Negri. Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli naszego miasta.

            Podczas finału rozstrzygnięto konkurs na "Największą ilość selektywnie zebranych odpadów". Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, podziękowania oraz dyplomy.

            W grupie wiekowej przedszkoli zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, które zebrało rekordową ilość odpadów 260kg odpadów. Drugie miejsce zajął Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Lipnie, który zebrał 80kg odpadów, trzecie zaś miejsce należało do Punktu Przedszkolnego „Klub Malucha” Iwona Kwaśniewska, który zebrał 54 kg odpadów.

            W kategorii wiekowej szkół podstawowych z 220 kilogramami odpadów zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie, która zebrała 120 kg odpadów. Na miejscu trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie, która zebrała 80 kg odpadów.

       Zwycięstwo w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych przypadło Zespołowi Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie, który zebrał 120 kilogramów odpadów. Na drugim miejscu znalazło się w tym roku Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Lipnie. 

            Podziękowania za udział w 26 edycji akcji Sprzątania Świata powędrowały do Zespołu Szkół Specjalnych w  Lipnie, Przedszkola Niepublicznego „Przedszkole w Parku“, oraz Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego w Lipnie.

            Organizatorzy dla wszystkich uczestników akcji „Sprzątanie Świata 2019” zapewnili ciepły poczęstunek oraz dobrą zabawę.

            Dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich ponownie za rok!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie © 2020. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.